2016-12-27     Fabioli, Jana, Żanety     Radosnych i pełnych ciepła rodzinnego Świąt Narodzin Chrystusa, oraz dużo szczęścia i pomyślności w Nowym Roku - życzą wszystkim uczestnicy projektu -"Interaktywna Polska"    


W Kamieńcu Z. odbyło się spotkanie członków Dolnośląskiej Federacji Przewodnickiej związane z rozpoczęciem sezonu turystycznego 2008, na które przyjechało blisko 120 koleżanek i kolegów z niemal wszystkich kół na Dolnym Śląsku. Spotkanie rozpoczęło się powitaniem braci przewodnickiej przez gospodarzy- wójta Gminy Kamieniec Marcina Czerńca oraz prezesa Oddziału PTTK w Ząbkowicach Śl. kol. Stanisława Grochocińskiego. Następnie odbyła się msza św. koncelebrowana przez księdza prałata Tadeusza Sakaluka, odpowiedzialnego w Kurii Świdnickiej za turystykę i pielgrzymowanie. Po mszy zwiedzano kościół pocysterski, Izbę Pamiątek Regionalnych, zabudowania  poklasztorne, wystawę nt. historii turystyki w Archiwum Państwowym oraz zespół pałacowo- parkowy Marianny Orańskiej.
Impreza udała się znakomicie w czym wielka zasługa gospodarzy gminy i organizatorów, szczególnie kol. Stanisława Korzępy i Andrzeja Jurasza z ząbkowickiego koła przewodnickiego, którzy popisywali się znakomitą wiedzą historyczną i krajoznawczą o Kamieńcu. Warto w tym miejscu wspomnieć, że 2 lata temu podobna impreza odbyła się w Ząbkowicach Śl. i spowodowała zwiększenie przyjazdów turystów, co, miejmy nadzieję, będzie w tym sezonie miało miejsce i w Kamieńcu.
Strony: 123Sport
Kultura
Edukacja
Inwestycje
Samorząd

 

 

Finanse gminy
Rolnictwo

Kamieniec Ząbkowicki      TELEKOM.pl Sp. z o.o. - (C)opyright by TELEKOM.pl Sp. z o.o.