2016-12-27     Fabioli, Jana, Żanety     Radosnych i pełnych ciepła rodzinnego Świąt Narodzin Chrystusa, oraz dużo szczęścia i pomyślności w Nowym Roku - życzą wszystkim uczestnicy projektu -"Interaktywna Polska"    


Podczas weekendu mieszkańcy Kamieńca i okolic mogli bawić się na zorganizowanej przez Urząd Gminy i GCK imprezie Szlaku Cysterskiego.
Dla turystów główną atrakcję stanowiło bez wątpienia zwiedzanie historycznych  wystaw znajdujących się w Czerwonym Kościółku, Kamienieckiej Izbie Pamiątek i kościele Wniebowzięcia NMP oraz zwiedzanie archiwum.
Sporo osób przyciągnęła degustacja potraw przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z Ożar i Chałupek, czyli oczywiście tradycyjne wiejskie smaki. W sobotę na scenie wystąpiły Ożaranki oraz uczennica z Paczkowa Magdalena Tlauka, wśród zebranych kroczyli na szczudłach członkowie ekipy z Barda a główną atrakcją, szczególnie dla najmłodszych, był pokaz garncarstwa. Każde dziecko mogło spróbować swoich sił w toczeniu na kole własnego dzbanka, skarbonki, czy wazonu. Na ten cel przeznaczonych było aż 70 kg gliny. Przed godziną 20-tą przygrywał, znany już mieszkańcom Kamieńca z Nocy Świętojańskiej duet z Ukrainy, Irina i Gennadij Iljinowie, a gwiazdą wieczoru był zespół Dwie Korony wykonujący piosenki z repertuaru Czerwonych Gitar. I tu nadszedł czas na wspomnienia dla pokolenia słuchającego polskich Beatlesów... Uwieńczeniem pierwszego dnia imprezy była zabawa- grał Bronisław Jakubowski, wszyscy świetnie się bawili.
W niedzielę wystapił zespół uczennic z Budzowa, a potrawy do degustacji przygotowały tym razem Koła Gospodyń Wiejskich ze Starczowa i Doboszowic. Późnym popołudniem Chorągiew Księstwa Ziębickiego dała niezwykły pokaz walk i tańca średniowiecznego oraz łucznictwa. Następnie na scenie pojawił sie zespół ludowy Lubnowianie, a na zakończenie dwudniowego Szlaku Cystersów zagrała gwiazda wieczoru, czyli zespół ASO, nagrodzony gromkimi brawami.
Na imprezie nie zabrakło oczywiście prezentacji miodu i jego wyrobów. Mimo denerwującej organizatorów niepewnej sobotniej pogody wszystko poszło zgodnie z planem. Więc do zobaczenia za rok!Sport
Kultura
Edukacja
Inwestycje
Samorząd

 

 

Finanse gminy
Rolnictwo

Kamieniec Ząbkowicki      TELEKOM.pl Sp. z o.o. - (C)opyright by TELEKOM.pl Sp. z o.o.