2016-12-27     Fabioli, Jana, Żanety     Radosnych i pełnych ciepła rodzinnego Świąt Narodzin Chrystusa, oraz dużo szczęścia i pomyślności w Nowym Roku - życzą wszystkim uczestnicy projektu -"Interaktywna Polska"    


Tegoroczne dożynki gminy Kamieniec odbyły się w Ożarach. Uroczystość rozpoczęła się mszą pod przewodnictwem ks. proboszcza Józefa Mardyły, następnie wystąpili wójt Marcin Czerniec i starosta Ryszard Nowak oraz wręczono odznaczenia „Zasłużony dla rolnictwa”, które otrzymało 10 osób: Eugeniusz Dawiec z Sosnowej, Marek Gawron ze Sławęcina, Zdzisław Kilian z Ożar, Janina Smędzik i Zbigniew Kuźmiński z Chałupek, Grzegorz Pukało z Suszki, Irena Puzio z OHZ Kamieniec, Tadeusz Wąsowicz i Kazimierz Ryczko z Kamieńca Ząbk.
17 wieńców dożynkowych zaprezentowały wszystkie sołectwa gminy oraz dwa ogródki działkowe- „Jarzynka” i „Czterdziestolatek”, nastąpiło także rozstrzygnięcie konkursu o „Złotą Pelargonię”, w którym nagrodzono za najładniejsze ogrody, najpiękniej ukwiecone tarasy, balkony i okna. W konkursie wzięło udział 58 osób, za najlepiej utrzymane ogrody na terenie gminy uznano te będące pod opieką pań Zofii Chrząstek z Kamieńca I (nagroda za I miejsce duży namiot ogrodowy), Danuty Kotarskiej z Pomianowa Górnego (II m., nagroda zestaw ogrodowy- stół i 4 krzesła) i Felicji Bielendy z Chałupek (III m. i nagroda duży rożen). Wyróżnienia otrzymali Marek Andrzej Plejewski z Doboszowic, Wacław Wierzbicki ze Starczowa, Andrzej Barcz z Sosnowej i Barbara Szafran ze Śremu.
Nagrody główne ufundował wójt Kamieńca, pozostałe firma „Zielony Punkt” ze Strąkowej i Towarzystwo Miłośników Ziemi Kamienieckiej a pamiątkowe statuetki prezes Sudeckiego Stowarzyszenia Spółdzielczości Mieszkaniowej w Kamieńcu p. Ryszard Wiszniewski.
Część rozrywkową stanowił pokaz walki teakwondo p. Tomasza Olszewskiego z Ciepłowód. Do tańca przygrywały i śpiewały świetne zespoły; rodzime „Ożaranki”, które są podporą każdej lokalnej imprezy, folklorystyczny „Brynica” z Miasteczka Śląskiego i będący sporą atrakcją Love System. Po godzinie 20. rozpoczął się festyn taneczny z zespołem Aplauz, przy którym mimo ulewnego deszczu bawiono się do późnych godzin nocnych!
Strony: 1234
Strony: 1234Sport
Kultura
Edukacja
Inwestycje
Samorząd

 

 

Finanse gminy
Rolnictwo

Kamieniec Ząbkowicki      TELEKOM.pl Sp. z o.o. - (C)opyright by TELEKOM.pl Sp. z o.o.