2016-12-27     Fabioli, Jana, Żanety     Radosnych i pełnych ciepła rodzinnego Świąt Narodzin Chrystusa, oraz dużo szczęścia i pomyślności w Nowym Roku - życzą wszystkim uczestnicy projektu -"Interaktywna Polska"    


To już były ostatnie zawody wędkarskie zorganizowane przez Koło PZW w Ząbkowicach. Tym razem na stawie nr 3 w Pilcach, którego koło jest opiekunem, rywalizowali wędkarze lubujący się w klasycznej gruntówce i drgającej szczytówce. Startowało 28 zawodników i jedna zawodniczka.
Staw nr 3 nie należy do najłatwiejszych. Od dawna nie zarybiany wymagał od wędkujących sporych umiejętności i sposobów, by przechytrzyć pływające w nim ryby. Ta sztuka udała się niewielu startującym choć sklasyfikowano pełną dziesiątkę. Nie poszczęściło się jedynej kobiecie w wędkarskim towarzystwie. Katarzyna Jaszek co prawda złowiła okonia, ale był on niewymiarowy i nie podlegał klasyfikacji.
Mistrzem zawodów gruntowych podobnie jak spławikowych okazał się Marcin Rembiasz. Zawodnik przez trzy godziny łowienia wyjął z wody 2,140 kg ryb i zdobył bezapelacyjne pierwsze miejsce. Za nim uplasował się Wiesław Badecki 1,566 kg i Wiesław Nieć 1,202 kg. Kolejne miejsca zajmowali: Stanisław Duch 0,640 kg, Dariusz Leśko 0,352 kg, Krzysztof Kraciński 0,218 kg, Daniel Ciepierski 0,194 kg, Zbigniew Galiński 0,160 kg, Łukasz Rydz 0.136 kg i Wojciech Rembiasz 0,130 kg. Wszyscy zebrani otrzymali nagrody rzeczowe, a pierwsza trójka dodatkowo puchary pamiątkowe i dyplomy.
Były to ostatnie zawody w tym roku kalendarzowym. Kolejne dopiero na wiosnę. A my zgodnie z tradycją zapraszamy do przesyłania fotografii swoich największych ryb. Zaczyna się okres bardzo dobrych połowów sandacza, okonia i „zębatego”, więc galeria powinna być okazała. Wszystkim wędkarzom życzymy „połamania kija”.Sport
Kultura
Edukacja
Inwestycje
Samorząd

 

 

Finanse gminy
Rolnictwo

Kamieniec Ząbkowicki      TELEKOM.pl Sp. z o.o. - (C)opyright by TELEKOM.pl Sp. z o.o.