2016-12-27     Fabioli, Jana, Żanety     Radosnych i pełnych ciepła rodzinnego Świąt Narodzin Chrystusa, oraz dużo szczęścia i pomyślności w Nowym Roku - życzą wszystkim uczestnicy projektu -"Interaktywna Polska"    


Już po raz kolejny Międzynarodowy Festiwal Wratislavia Cantans gościł w Kamieńcu. Festiwal gości wszędzie tam, gdzie siła muzyki klasycznej jest podkreślana pięknem i niezwykłą akustyką obiektów sakralnych Dolnego Śląska, a jednym z takich miejsc jest XIII-wieczny kościół pw. NMP w Kamieńcu.
Podczas tegorocznych występów w kamienieckiej świątyni prezentowano arie i symfonie Georga Friedricha Händla, hanowerskiego kompozytora z przełomu XVII i XVIII wieku. Akompaniowała istniejąca od 2006 r. Wrocławska Orkiestra Barokowa, której muzycy grają na oryginalnych instrumentach pochodzących z epoki baroku. Jednak największą atrakcją był występ słynnego kontratenora Daniela Taylora, założyciela i kierownika profesjonalnego chóru i orkiestry w Kanadzie. Koncertował m.in. w nowojorskiej Metropolitan Opera i w operach wielu stolic świata. Ze swoim koncertem dotarł nawet do Zakazanego Miasta w Pekinie. Jedną ze swoich 70 płyt nagrał w towarzystwie samego Dalajlamy w roli narratora.
Strony: 12
Strony: 12Sport
Kultura
Edukacja
Inwestycje
Samorząd

 

 

Finanse gminy
Rolnictwo

Kamieniec Ząbkowicki      TELEKOM.pl Sp. z o.o. - (C)opyright by TELEKOM.pl Sp. z o.o.