2016-12-27     Fabioli, Jana, Żanety     Radosnych i pełnych ciepła rodzinnego Świąt Narodzin Chrystusa, oraz dużo szczęścia i pomyślności w Nowym Roku - życzą wszystkim uczestnicy projektu -"Interaktywna Polska"

Reprezentanci Gminy Kamieniec Z. po raz kolejny udowodnili, że są najlepszymi wędkarzami wśród samorządowców powiatu ząbkowickiego. W sobotę na stawie nr 2 Bartniki ponownie pokonali swoich konkurentów i w klasyfikacji generalnej zajęli pierwsze miejsce. Drugie miejsce zajęła ekipa Starostwa Powiatowego w Ząbkowicach Śl., a trzecie miejsce przypadło Gminie Ziębice. Za pierwszą trójką uplasowały się kolejno reprezentacje Barda, Ciepłowód oraz Złotego Stoku.
Sobotnie zawody były jednymi z najtrudniejszych w historii zmagań Olimpiady Samorządów Powiatu Ząbkowickiego. Zimne powietrze i silny wiatr oraz chimeryczne brania ryb wymagały od wędkujących nie lada umiejętności i zapału. Najlepszym to nie przeszkodziło, by z wody wyciągnąć choć kilka rybek, inni mieli z tym spore problemy. I tak po podliczeniu punktów z dwóch tur (pierwsza miała miejsce w kwietniu) pierwsze miejsce indywidualnie podobnie jak przed rokiem zdobył Marek Wołosz, Zbigniew Harasymowicz był drugi, a trzecie miejsce przypadło Danielowi Ciepierskiemu. Wszyscy otrzymali dyplomy i pamiątkowe statuetki, a inni zawodnicy zgodnie z tradycją usiedli przy wspólnej kiełbasce, by porozmawiać o taaaakich rybach.
Wędkarstwo było przedostatnią dyscypliną olimpiady w tym roku. Do rozegrania został jeszcze turniej piłki nożnej, który zdecyduje o mistrzostwie IX Olimpiady Samorządowej 2008.