2016-12-27     Fabioli, Jana, Żanety     Radosnych i pełnych ciepła rodzinnego Świąt Narodzin Chrystusa, oraz dużo szczęścia i pomyślności w Nowym Roku - życzą wszystkim uczestnicy projektu -"Interaktywna Polska"    


W sobotę Starosta Ząbkowicki Ryszard Nowak razem z radnymi oraz burmistrzami i wójtami gmin Ziemi Ząbkowickiej przywitał pociąg, który przyjechał do Ząbkowic Śląskich dla upamiętnienia wydarzenia sprzed 150 lat. Wszystkiemu przewodniczył Jerzy Organiściak, główny organizator sobotniego święta kolei, w tym dniu bowiem Lokalna Organizacja Turystyczna Ziemi Ząbkowickiej uczciła jubileusz 150 lat dotarcia linii kolejowej do Ząbkowic Śląskich oraz 100 lat Ząbkowickiej Kolei Powiatowej. Do Ząbkowic Śląskich przyjechał pociąg retro, który przywiózł do miasteczka turystów i sympatyków kolei z Wrocławia i okolic. Za symboliczną opłatą każdy mógł przejechać się do Piławy i z powrotem albo wybrać się do Wrocławia. Dla chętnych na małym dworcu była wystawa „Kolejowy sprzęt łączności i sygnalizacji”, a w holu głównego (świeżo odmalowanego chyba po 30 latach) druga- „150 lat kolei na Ziemi Ząbkowickiej”. Nie zabrakło również stoiska promocyjnego powiatu oraz sympatyków kolei. Wszystkim gościom czas umilał Ząbkowicki Ośrodek Kultury, który prezentował zebranym miejskie talenty. Punktem kulminacyjnym wieczoru był występ Alicji Boncol & Koalicja, gwiazd polskiej estrady country.
W tym samym czasie na małym dworcu ścigali się sympatycy drezyn, a w pomieszczeniach Sądu Rejonowego odbywały się wykłady naukowe. Święto kolei zakończył odjazd zabytkowego pociągu do Wrocławia.
Strony: 12
Strony: 12Sport
Kultura
Edukacja
Inwestycje
Samorząd

 

 

Finanse gminy
Rolnictwo

Kamieniec Ząbkowicki      TELEKOM.pl Sp. z o.o. - (C)opyright by TELEKOM.pl Sp. z o.o.