2016-12-27     Fabioli, Jana, Żanety     Radosnych i pełnych ciepła rodzinnego Świąt Narodzin Chrystusa, oraz dużo szczęścia i pomyślności w Nowym Roku - życzą wszystkim uczestnicy projektu -"Interaktywna Polska"    


 W PARKU MARIANNY ORAŃSKIEJ

W niemal idealnych, dla miłośników kolarstwa MTB, warunkach, odbyły się, kolejne, już IX zawody o Puchar Wójta Gminy Kamieniec Ząbkowicki. Organizatorem zmagań, w parku Marianny Orańskiej, od kilku lat jest Rowerowy Klub Sportowy Kross Byczeń. W tym roku na starcie stanęła bardzo liczna grupa uczestników. W Biurze zawodów, prowadzonych sprawnie przez Beatę Stelmaszewską, zarejestrowało się 86 zawodników, wystartowało 85, a ukończyło 84. Tradycyjnie w kamienieckich zawodach bardzo licznie były reprezentowane kluby: UKS Centrum Nowa Ruda, CKiP Złoty Stok, UKS KUSY Bardo oraz zawodnicy z Nysy i Srebrnej Góry. Nie zabrakło również bardzo licznej grupy uczestników z gminy Kamieniec, co napawa organizatorów nadzieją, że impreza zdobywa coraz większe uznanie i zachęca do zdrowego stylu spędzania wolnego czasu przez najmłodszych bo „czym skorupka za młodu...”. 
Tegoroczne zmagania odbywały się w kilkunastu kategoriach wiekowych. Najmłodsi, Szkrabiątka i Szkraby (dziewczęta i chłopcy rywalizowały osobno) pokonywali trasę na placu tuż przy pałacu królewny Marianny Orańskiej. Najlepszą Szkrabiątką została Aleksandra Różnicka z UKS Centrum Nowa Ruda, a tuż za nią, na podium uplasowały się Roksana Kurzeja (Nysa) i Natalia Klak (Kamieniec Ząbkowicki). Wśród chłopców zwyciężył Kajetan Konarski (UKS Centrum Nowa Ruda) przed Karolem Czerniawskim (Mrokocin) i Sebastianem Feisst z noworudzkiego UKS. Najlepszym Szkrabem wśród dziewcząt została Amelia Wójcik (Nysa) przed Sarą Nowak (UKS Centrum) i Anną Karpińską (CKiP Złoty Stok). Szkraby z CKiP Złoty Stok zdominowały podium, zajmując kolejne miejsca: 1. Michał Karpiński, 2. Szymon Charęza, a 3. Bartosz Janiec. Po zakończeniu zmagań najmłodszych rozpoczęły się starty pozostałych kategorii, na trasach czerwonej (ok. 2.000 m) i czarnej (ok. 7.000 m) wytyczone, po alejkach (i nie tylko) parku Marianny. Pierwsze na trasę wyruszyły Żakinie i Żacy. Po pokonaniu jednej czerwonej pętli, wśród dziewcząt zwyciężyła Paula Bernaczek przed Karoliną Leśków (obie z UKS Kusy Bardo) i Wiktorią Polasińska z Kamieńca Ząbkowickiego. Najlepszymi żakami okazali się Łukasz Orzechowski i Mateusz Burnus (obaj UKS Kusy Bardo), których na podium rozdzielił, zajmując 2. miejsce zawodnik RKS Kross Byczeń – Tomek Czerniawski. Na dwukrotnie dłuższej trasie, pokonując czerwoną pętlę dwukrotnie, rywalizowały zawodniczki i zawodnicy, w kolejnych kategoriach. Najlepszą juniorką młodszą została Daria Różnicka (UKS Centrum), przed Laurą Wójcik z Nysy oraz Natalią Nowicką (UKS Kusy). Podobnie, jeśli chodzi o przynależność klubową, wyglądało podium w kategorii Junior. Wygrał Kacper Kalkowski, a 3. był Łukasz Paździor, rozdzielił ich na podium Seweryn Pierzga (BKC Bystrzyca Kłodzka). Na tej samej trasie i tej samej długości rywalizowali młodzicy. Wygrał Daniel Poniatowski, a 3. był Maciej Zawadzki (obaj UKS Centrum), których na podium rozdzielił Jakub Dziewa ze Złotego Stoku. W kategorii Elite kobiet, zawodniczki pokonywały czerwoną pętlę 3-krotnie, a zwyciężyła Karolina Kruk (BKC Bystrzyca Kłodzka) przed Magdaleną Trędak (UKS Kusy). Ostatnie dwie kategorie to Elite mężczyzn oraz Masters, które rywalizowały na najtrudniejszej, czarnej pętli, pokonując ją dwukrotnie. Wśród zawodników Elite M wygrał Mateusz Wiśniewski (BOPLIGHT TEAM ATAK SPORT Świdnica) przed Damianem Nowickim (UKS Kusy Bardo), a najlepszym Mastersem został Dominik Pokrywka (SGR Srebrna Góra) przed Romanem Hujdusem (UKS Centrum ) i Krzysztofem Kubickim („Dobry Rower”).
Po zakończeniu zmagań i przygotowaniu dyplomów i nagród odbyło się uroczyste zakończenie zawodów, które uświetnili Wójt Gminy Kamieniec Ząbkowicki Marcin Czerniec oraz Przewodniczący Rady Gminy Dominik Krekora. Wójt podziękował uczestnikom za liczny udział i ducha walki podczas zmagań w bardzo atrakcyjnym i piękniejącym z dnia na dzień miejscu stanowiącym niewątpliwa ogromną atrakcje turystyczną, nie tylko w powiecie ząbkowickim ale przyciągającą turystów z całego świata. Osobne słowa uznania przekazał organizatorom i wolontariuszom za sprawne przeprowadzenie zawodów.
Po wręczeniu medali, dyplomów, pucharów i nagród odbyło się losowanie nagrody głównej loterii, roweru, ufundowanego przez Wójta. Wójt osobiście wylosował los nr 16. Ten numer okazał się szczęśliwy dla Emilii Sowy, 9-latki z Kamieńca Ząbkowickiego. 
Nad prawidłowością zmagań czuwała komisja sędziowska, w której, już od kilku lat rolę sędziego głównego, pełni Stanisław Olech, którego wspomagał, Waldemar Socha. Organizatorzy zadbali również o „coś na gorąco” dla uczestników i kibiców. Punkt gastronomiczny, obsługiwany przez klubowiczów Kross-u, Barbarę Chodasewicz oraz Jana Korzępę był oblegany przez cały czas zawodów.
Ogromne słowa podziękowania należą się sponsorom, ponieważ bez ich hojności i życzliwości zawody nie miałyby takiej oprawy, na którą bez wątpienia zasługują. IX zawody MTB wspomagane były finansowo przez Urząd Gminy oraz wiele firm i osób fizycznych: ELIN Waldemar Banach, Serwis Samochodowy Auto-Bogus Wiesław Bogus, ELEKTRO-PARTNER Grzegorz Opioła, „Nauka Jazdy” Piotr Glina, Magdalena Lelek, Piekarnictwo J.Z.K Białas, Gabinet Weterynaryjny Zygmunt Ptak i Jan Buła, Danuta Otfinowska, Kwiaciarnia Zielony Dom Jolanta Trochonowicz, Anna i WiesławArendarscy, Hurtownia opału i materiałów budowlanych - Zbigniew Burczak, Czesława i Jerzy Wesołowscy oraz kilku, którzy chcieli pozostać anonimowi. 
Nad zawodami patronat medialny objęły zarówno media drukowane: „Echo Tygodnia” i „Wiadomości Powiatowe” oraz elektroniczne portale: doba.pl i zabkowice4you.pl 
Od wielu lat bardzo duży wkład w prawidłowy i bezpieczny przebieg zmagań jest zasługą strażaków i strażaczek z OSP Kamieniec Ząbkowicki I, z którymi w tym roku byli na trasie również strażacy z OSP Topola. Strażacy zabezpieczali trasę wyścigu, dbając o prawidłowość odbywania zmagań oraz bezpieczeństwo uczestników. Również dzięki nim, sędziowie oraz prowadzący otrzymywali najbardziej aktualne informacje z trasy.
Za rok kolejne, jubileuszowe X zawody MTB o Puchar Wójta Gminy Kamieniec Ząbkowicki, które również odbędą się w parku królewny Marianny Orańskiej, na które w imieniu organizatorów serdecznie zapraszam.
Krzysztof Woliński 
Zdjęcia dzięki uprzejmości T. Konarskiego
 
Autor: fot. T. Konarski
Autor: fot. T. Konarski
Autor: fot. T. Konarski
Autor: fot. T. Konarski
Autor: fot. T. Konarski
Autor: fot. T. Konarski
Autor: fot. T. Konarski
Autor: fot. T. Konarski
Autor: fot. T. Konarski
Autor: fot. T. Konarski
Autor: fot. T. Konarski
Autor: fot. T. KonarskiSport
Kultura
Edukacja
Inwestycje
Samorząd

 

 

Finanse gminy
Rolnictwo

Kamieniec Ząbkowicki      TELEKOM.pl Sp. z o.o. - (C)opyright by TELEKOM.pl Sp. z o.o.