2016-12-27     Fabioli, Jana, Żanety     Radosnych i pełnych ciepła rodzinnego Świąt Narodzin Chrystusa, oraz dużo szczęścia i pomyślności w Nowym Roku - życzą wszystkim uczestnicy projektu -"Interaktywna Polska"    


 TEATR W MUZEUM

Przy ulicy Pocztowej, pod numerem 6, w Paczkowie już od 1991 roku istnieje niecodzienne Muzeum, w którym zgromadzono eksponaty związane z gazownictwem. Od kilku lat kustoszem tego muzeum jest Wojciech Kalfas. Muzeum, które jest perełką na mapie atrakcji turystycznych województwa opolskiego odwiedza około 10 tysięcy turystów rocznie.
Dzięki zaangażowaniu Pana Wojtka i pomocy wielu ludzi dobrej woli, jak to zwykle bywa przy szczytnych przedsięwzięciach, w paczkowskiej placówce odbyła się po raz kolejny impreza „Noc w Muzeum”. Mnóstwo atrakcji wzbogacających prelekcje oprowadzających po salach muzeum przewodników poprzedziły wystąpienia oficjalne inaugurujące wydarzenie. Wszystkich gości przywitała Paczkowska Orkiestra Dęta a do zwiedzania zaprosili Grzegorz Jasiok – z-ca burmistrza Paczkowa oraz kustosz W. Kalfas.
W tym roku, po raz pierwszy, zaproszono do udziału amatorski zespół teatralny „Rodzice – Dzieciom” z Kamieńca Ząbkowickiego. W sześciu scenkach, napisanych i wyreżyserowanych przez Bogumiłę Pietrusewicz wystąpiło troje aktorów amatorów. Tematem przewodnim wszystkich mini scenek był gaz i korzyści jakie niosło i niesie korzystanie z tego źródła energii. W rolach Agnieszki i gosposi w brawurowy sposób zaprezentowała się odwiedzającym Ela Furmanowicz. W rolach Zosi i narzeczonej, debiutowała prezentując niesamowity ładunek ekspresji i spore zacięcie komiczne, Asia Różańska. Z ogromną satysfakcją towarzyszył im w roli narratora, piszący te słowa. 
Krzysztof Woliński 
Autorzy zdjęć:Diana Popczyk, Lesław CudykSport
Kultura
Edukacja
Inwestycje
Samorząd

 

 

Finanse gminy
Rolnictwo

Kamieniec Ząbkowicki      TELEKOM.pl Sp. z o.o. - (C)opyright by TELEKOM.pl Sp. z o.o.